September på Ogna Scene

September byr på en skikkelig variert konsertmåned på Ogna Scene – fra hardrock og progrock til country, visepop, låtskriverkunst og gode historier. Vi starter med MÆD, som kommer med hardrock, trøkk og et intenst liveshow, og senere i måneden får vi besøk av progrockerne i Magic Pie. I tillegg kan du oppleve Ole Evenrud, Johnny Red & The Prayerhouse People, Willow Hill, Oskar Nordbø og Trygve Skaug – sistnevnte er allerede utsolgt. Det er med andre ord mye å glede seg til i september!

Fredag 4. sept 20:00 MÆD – hardrock med trøkk! MÆD leverer energisk hardrock med røtter i 80-tallet, kombinert med en moderne og rå sound. Forvent fete riff, høy energi og et intenst liveshow.

Lørdag 5. sept 14:00 «Fra da til nå» med Ole Evenrud er en lyttekonsert med låter fra «det vakke min skyld», «Ole I`Dole», «80-tallet» samt låte fra nyere tid og noen han har gjort med andre. Servert med elleville historier og skråblikk fra en lang og brokete karriere. Kort sagt, fra da til nå.

Lørdag 5. sept 20:00 Johnny Red & The Prayerhouse People – mørk rock, bedehus og amerikansk folk! Johnny Red & The Prayerhouse People byr på mørk og dyster rock med røtter i bedehusmusikk og amerikansk folk. Her får du en blanding av gammelt og nytt, med både særpreg og sterke musikalske uttrykk.

Fredag 11. sept 20:00 Trygve Skaug UTSOLGT

Lørdag 12. sept 14:00 Willow Hill – moderne country med popenergi! Den Nashville-baserte duoen kombinerer klassisk country med moderne pop og leverer et energisk liveshow med sterke vokaler, fengende låter og masse scenetilstedeværelse.

Lørdag 12. sept 20:00 Oskar Nordbø – norsk visepop med et sårt og vakkert uttrykk! Oskar Nordbø byr på ærlige tekster og melodiøs musikk, der det upolerte og sårbare står i sentrum. Til Ogna Scene kommer han med fullt band.

Søndag 13. sept 14:00 Tor Erik Gunstrøm – «Gummitryne og gode historier»
Gjør deg klar for en kveld full av latter og gode historier! Tor Erik Gunstrøm byr på et herlig enmannsshow med skråblikk fra et langt liv som artist – fra oppveksten og Dizzie Tunes til et rikt persongalleri av kjente og ukjente typer. En folkekjær klovn med timing, varme og humor som garantert får deg til å le!

Fredag 18. sept 20:00 CASH & The Tennessee Studs
Johnny Cash tribute fra Stavanger! Med solid erfaring fra scener over hele landet byr CASH & The Tennessee Studs på en stemningsfull countrykveld med Cash-klassikere, låter han selv covret og ekteparet Torfinn og Kristin Eide i rollene som Johnny og June. Et underholdende show med god stemning og musikalsk krydder – for både Cash-fans og alle som liker country.

Lørdag 19. sept 14:00 Karianne Arntzen med Torstein Obrestad og Trond Gudmestad
Låtskriver og vokalist Karianne Arntzen inviterer til en nær og stemningsfull konsert med nytt materiale fra hennes kommende album «I god behold». Med seg har hun jærbuene Torstein Obrestad og Trond Gudmestad. Her får du vakre låter i vise- og jazzsjangeren, med varme, ettertanke og musikalske stemninger.

Søndag 20. sept 14:00 Rust & moll
Rust & moll byr på en stemningsfull kveld med viser, jazz og salmer. Vakker vokal møter tangenter, kontrabass og perkusjon i et musikalsk landskap med både klassikere og egenkomponert materiale. Med tekster av blant andre Jon Fosse og Alfred Hauge blir det en konsert med ro, varme og litt friksjon – og rom for ettertanke.

Mandag 21. sept 20:00 Tirsdag 22. sept 20:00 Mezzoforte Begge konsertene er UTSOLGT

Onsdag 23. sept 19:00 Betyr det noe? – Et foredrag om det som faktisk teller
Hvordan finner du glede når livet har tatt fra deg mye? Jan Kjetil Bjørheim deler historier og konkrete verktøy fra sitt eget liv – med humor, varme og en ærlighet som treffer. Et nært og tankevekkende foredrag om hva som egentlig betyr noe.

Torsdag 24. sept 19:00 Få det hørt!
Bli med på en knallkjekk kveld med Øivind Lundh og Jone Schanche, to gamle kollegaer fra psykisk helse. «Spill musikken du liker, og jeg skal fortelle deg hvem du er.» Denne kvelden får de styre musikken og spille sine 10 favoritter – og fortelle hvorfor akkurat disse låtene betyr noe for dem. Hans Berge Stokkeland blir med som kveldens vert, med spørsmål og kommentarer underveis.
Dørene åpner kl. 17.30, og det blir salg av pizza i baren.

Fredag 25. sept 20:00 Tor Kvammen med band
Tor Kvammen byr på en stemningsfull kveld med folk og alternativ indiepop. Med sin særegne stemme, sterke låtskriverkunst og drømmende instrumentalpartier tar han publikum med på en musikalsk reise gjennom identitet, natur, mening og tilhørighet. Med band på scenen blir dette en konsert som både må høres og oppleves.

Lørdag 26. sept 14:00 Dylan & A Band
A BAND inviterer til en ettermiddag viet til den evig aktuelle Bob Dylan. Vi får Dylans folk- og countrylåter, protestsanger og musikk fra det legendariske året 1965, da han «gikk elektrisk». Med flerstemt vokal, lapsteel, fele og mer blir dette en musikalsk hyllest til noe av det ypperste i amerikansk musikkarv.

Lørdag 26. sept 20:00 Magic Pie – norsk progrock
Magic Pie byr på storslått progrock med røtter i 70-tallets hardrock. Her får du alt fra myke, følelsesladde partier til tunge riff, symfoniske arrangementer og musikalske overraskelser. Et etablert band med en helt egen sound – for deg som liker progrock med både kraft, dybde og variasjon.
Praktisk informasjon
Dørene åpner to timer før konsertstart, og det er salg av pizza i baren. Du kan også ta gratis shuttlebuss til og fra Ogna togstasjon – eller gå de 15 minuttene fra stasjonen til scenen.
Visste du at du også kan leie Ogna Scene til bedriftsfester, bursdager og andre arrangementer? Ta kontakt med oss dersom du ønsker å samle gjengen på Ogna Scene.
Vi gleder oss til å se deg!



Kommentarer